Skracanie Wideo Comarch w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie


Rozwiązania Comarch z zakresu analityki oraz skracania wideo ułatwią pracę na materiałach z monitoringu CCTV.

comarch komenda wojewodzkaW oparciu o innowacyjne rozwiązania z zakresu analityk oraz skracania wideo spółka Comarch Polska dostarczyła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oprogramowanie Skracanie Wideo, służące do przyspieszonej analizy nagrań z monitoringu CCTV. Oprogramowanie jest częścią platformy bezpieczeństwa fizycznego Comarch Security Platform.
Dzięki oprogramowaniu można znacząco skrócić czas potrzebny do analizy nagrań, co ma wpływ na większą skuteczność pracy analityka/operatora oraz szybszą obsługę incydentu lub zgłoszenia.
W zależności od liczby osób czy obiektów w analizowanym nagraniu, z 12 godzin oryginalnego materiału wideo możemy uzyskać nawet kilka minut nagrania skróconego, które zawiera wyłącznie zdarzenia i obiekty interesujące analityka. W przypadku odnalezienia interesującego momentu na nagraniu skróconym, jednym kliknięciem myszy przechodzimy do właściwego fragmentu nagrania źródłowego, co umożliwia szybkie przygotowanie i zabezpieczenie materiału dowodowego.


Jesteśmy przekonani, że oprogramowanie przyniesie wiele korzyści i pozwoli na szybsze oraz skuteczniejsze działanie policji w Krakowie. Zakup rozwiązania poprzedzony był dwumiesięcznymi testami w warunkach operacyjnych, dlatego skuteczność została potwierdzona w pracy funkcjonariuszy - mówi Tomasz Poręba, dyrektor konsultingu bezpieczeństwa APUS oraz Product Manager Comarch Security Platform.
Jesteśmy przekonani, że zrealizowany projekt zachęci do zakupu kolejne komendy wojewódzkie oraz miejskie. Rozpoczęcie bliskiej współpracy z policją pozwala również na skuteczniejsze dotarcie do innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa i wdrożenie rozwiązań bezpieczeństwa fizycznego oraz cybernetycznego – mówi Alicja Paliwoda, Business Development Manager.

Należy pamiętać, że oprogramowanie nie jest dedykowane wyłącznie do zastosowań policyjnych i może być wykorzystywane u dowolnych klientów posiadających monitoring CCTV (miasta, galerie, zarządcy parkingów, obszary przemysłowe). Oprogramowanie jest gotowym produktem, którego wdrożenie u klienta nie wymaga integracji z istniejącymi systemami monitoringu CCTV, a jednocześnie stanowi ich istotne uzupełnienie.  W najbliższym czasie planujemy dodatkowo uruchomienie usługi skracania wideo w chmurze, co może stanowić ciekawą alternatywę dla mniejszych klientów - mówi Tomasz Poręba.

Analityki wideo są głównym obszarem, w którym trwają intensywne prace R&D, dlatego możemy pochwalić się kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem dotyczącym analityki rozpoznawania twarzy. Pierwsza wersja analityki uruchomiona w ostatnim czasie wykazuje wysoką skuteczność oraz duży potencjał rozwojowy. Rozpoznawanie twarzy znajduje zastosowanie w bezpieczeństwie (monitoring miejski, kontrola dostępu, itp.), ale również w innych obszarach i systemach, jako narzędzie wspomagające szybką oraz skuteczną identyfikację klienta (obsługa klienta w oddziale, kontakt zdalny z klientem, itd.).